Liturgia na cześć Męki Pańskiej

0
19

 

Po południu rozpocząłem przygotowania do  wieczornego Nabożeństwa. Tak jak ustaliliśmy w gronie kapłańskim będziemy co dziennie współkoncelebrować Triduum Paschalne. Tym razem niemal w rycie trydenckim. Dzięki uprzejmości jednego z kapłanów udało mi się wynaleźć trzeci orant czerwony typu rzymskiego i tak w trzech udaliśmy się w procesji do ołtarza i razem położyliśmy się krzyżem.

 

 

Następnie w sposób uroczysty odśpiewaliśmy Mękę Pańską wg świętego Jana. Za trud nauki, prób i śpiewu mojemu Sąsiadowi z dołu i jednemu z lektorów jestem bardzo wdzięczny i zobowiązany!

 

 

 

 

Następnie miło miejsce kazanie, pytałem Sąsiada czy mówić ale skoro powiedział by mówić to powiedziałem. Dalej do spółki z proboszczem odśpiewaliśmy modlitwę powszechną i odbyło się odsłonięcie krzyża oraz jego adoracja.

 

 

 

Następnie poszliśmy po Najświętszy Sakrament do Ciemnicy i udzieliliśmy Komunii Świętej, by potem zanieść Pana Jezusa do grobu. Tak zakończyła się wyjątkowa i jedyna w roku liturgicznym Liturgia na część Męki Pańskiej- jedyny dzień bez Mszy świętej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here