O mnie

Witaj,

Jestem Prezbiterem Kościoła Rzymskokatolickiego, w jednej z diecezji Polskich. W 2003 roku wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego, w jednym z miast centralnej Polski. W czasie formacji seminaryjnej, dokładnie 28 października 2007 roku rozpocząłem prowadzenie mojego pierwszego bloga pod adresem:www.sekretmnicha.blogspot.com była to pierwsza próba. Od dnia 1 kwietnia 2008 roku rozpocząłem prowadzenie drugiego bloga, który jest aktualny po dzień dzisiejszy, a znajduje się on pod adresem: www.sekretmnicha.bloog.pl.

Rozpocząłem pisanie bloga jeszcze w seminarium, dziś już jestem duchownym Kościoła i dalej staram się pokazywać, że ksiądz Kościoła Rzymskokatolickiego to normalny facet, jak każdy inny. Choć wybrał drogę za Jezusem i służy Mu, oraz wiernym Jego Kościoła, ma swoje pasje, zainteresowania, swój styl i swoje marzenia. Być księdzem to nie życie w monotonii, beznadziejni, i nieustannym leżeniu krzyżem oraz umartwianiu się. Bycie księdzem może być wspaniałą przygodą, wyjątkową i niepowtarzalną chwilą bycia przy i z Jezusem Chrystusem!

Czy to wszystko ma sens?  Po co to wszystko? Jaki jest cel prowadzenia bloga? Takie pytania mogą się zrodzić w głowie niejednego z czytających go! Odpowiedzi pewnie będą róże: ksiądz się lansuje, pokazuje siebie, chce zaistnieć w sieci, ma parcie na neta itp. Odpowiedź jest prosta.

Bloog sekretmnicha jest projektem, którego celem jest ukazanie współczesnemu człowiekowi, szczególnie młodemu, kim jest ksiądz, jak żyje, co robi, jak spędza czas, ten w posłudze kapłańskiej, ale także czas wolny.

Jeśli masz pytania, wątpliwości, którymi chciałbyś się podzielić, napisz do mnie w komentarzu do danego wpisu pozostaw swój adres maila lub bloga.

Serdecznie pozdrawiam czytających, odwiedzających i komentujących mojego bloga. Niech Wam Pan Jezus błogosławi!

MNICH