Właśnie zakończyłem ostatni – przedwakacyjny – montaż programu katolickiego, który każdej niedzieli jest emitowany na kanale telewizji regionalnej TVP. Program ten jest o tyle szczególny i wyjątkowy dla mnie, ponieważ jest to 25 program katolicki jaki przygotowałem jako dziennikarz. Na przestrzeni ostatnich lat, łącząc swoją posługę w diecezji wraz z posługą w mediach publicznych udało mi się przygotować 25 reportaży po 25 min. każdy, które dzięki telewizji mogło obejrzeć wielu ludzi.

Zdaję sobie sprawę, że to o czym piszę to takie fame, ale dla mnie – kogoś kto na co dzień nie produkuje reportaży telewizyjnych – jest to wydarzenie godne odnotowania, a z pewnością do podzielenia się radością z innymi.

Ostatni przed wakacjami reportaż będzie opowiadał o nowym sanktuarium jakie zostało powołane do istnienia na terenie mojej diecezji. Całość została podzielona na dwie części – część historyczną, w której gospodarze tego świętego miejsca opowiadają o łaskami słynącym obrazie Matki Bożej i świątyni, w której się on znajduje, oraz część współczesną – teraźniejszą – w której zamieściłem relację z uroczystości ogłoszenia nowego sanktuarium na mapie mojej diecezji.

Bardzo się cieszę, że z każdym przygotowaniem programu, montażem, zdjęciami i emisją mogę uczyć się czegoś nowego, podnosić swoje kwalifikacje oraz poszerzać swój warsztat dziennikarski.

25 reportaży już jest – czy będą kolejne? czas pokaże….