To już kolejny program katolicki, jaki przygotowuję dla jednej z telewizji regionalnych mojego miasta. Tym razem – a jest to już 5 program katolicki opowiadający o Święceniach Kapłańskich, które tak nie dawno odbyły się w mojej diecezji. Jak pisałem już wcześniej wraz z kamerą odwiedziliśmy diakonów odbywających swoje rekolekcje przed święceniami i wtedy przeprowadziłem z nimi rozmowy, które posłużyły mi jako podkład do przygotowania reportażu. Cała reszta pochodziła z samej uroczystości święceń.  Tak przygotowany materiał złożyłem w programie do montażu i wysłałem do telewizji.

W wyznaczonym dniu stawiłem się na 4 piętrze budynku TV, gdzie znajdują się montażownia i rozpoczynając o 8:30 wraz z montażystą przystąpiliśmy do pracy. Na materiał z setkami – wypowiedziami różnych osób nakładaliśmy przebitki – obrazy z wydarzenia, a wszystko okraszone zostało utworami muzycznymi ze święceń. Pracę zakończyliśmy 11:20.

Tak to wygląda – 25 minut reportażu telewizyjnego montuje się ponad 3 godziny. Tak przygotowany reportaż zostaje opisany i zgrany na płytę. Emisja programu w najbliższą niedzielę.