Pielgrzymowanie za św. Pawłem i…

0
42

Postanowiłem, że będzie to ostatni wpis, na temat pielgrzymki do Grecji. W czasie wspólnej, dość długiej jazdy autokarem, postanowiłem powiedzieć kilka słów na temat modlitwy, wytrwałości w życiu chrześcijańskim, częstotliwości i sensu sakramentu pokuty, oraz poruszyłem temat prawosławia (historii i pobożności, a także ikonografii).

Jak się okazało w rozmowach z uczestnikami, moje dywagacje, lepsze lub gorsze, sprawiły, że wielu dowiedziało się czegoś nowego na w/w tematy. Ja jestem gadułą, stąd to co wiem (a wiem nie wiele), tym chciałem się podzielić z innymi.

Konkretnym i wyjątkowym było dla mnie to, że ktoś (dokładnie 3 osoby) poprosiły mnie o sakrament pokuty i rozmowę na temat wiary. Radość moje jest tym większa, że były to osoby młode. Pan Bóg działa! To jest konkretne działanie Boże, choć mam świadomość, że jestem całkowicie kiepskim, beznadziejnym i nic nie znaczącym narzędziem, a On pomimo to mną się posługuje!

Drugim, dla mnie jakże ważnym wydarzeniem było to, że na dzień przed wyjazdem dowiedziałem się, ze wraz ze mną, będzie pielgrzymował kapłan diecezji z południa naszego kraju. 17 lat kapłaństwa, doświadczenie życiowe, itd, a ja… Jak wielkim moim zdziwieniem było to, że udało nam się dogadać i tak po prostu zakumulować- jak sądzę. Taka normalna, zwyczajną życzliwość, koleżeństwo, zrozumienie bez słów i kapłaństwo – służba Bogu i drugiemu człowiekowi.

Pan Bóg, istotnie jest Bogiem niespodzianek i zaskakuje na każdym możliwym kroku. Panu Bogu dziękuję za takie niespodzianki, za ten piękny czas, za to dobre, Boże doświadczenie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here