Laudato Si – pp. Franciszek

0
51

Ojciec święty Franciszek, wydał drugą za czasu swoje pontyfikatu encyklikę zatytułowaną Laudator Si, tzn. Bądź pochwalony. Początek encykliki to, pierwsze jej słowa wskazują na znaną nam modlitwę św. Franciszka z Asyżu: bądź pochwalony Panie za brata naszego słońce i siostrę… . Encyklika porusza tematy ekologii i współczesnych problemów z tym związanych, a także spraw relacji między państwami. Papież wychodzi od biblijnego spojrzenia na świat, przechodzi przez Ojców Kościoła i to co oni mówili środowisku by następnie dać wskazówki jak i co dalej z tym naszym światem.

W internecie ukazała się reklama najnowszego dokumentu papieskiego. Autorem tej reklamy są osoby świeckie, nie związane z Kościołem, przynajmniej tak podają media. Gdy ogląda się ten film, można mieć różnego rodzaju odczucia. Papież Franciszek, jako wojownik sprawy ekologicznej, powiem więcej jako wojownik sprawy Bożej. Przyznam, że momenty nie podobają mi się i pewnie bym je zmienił, ale… przesłanie jest jak najbardziej pozytywne. Oby jak najwięcej ludzi przeczytało i co najważniejsze zaaplikowało do swojego życia słowo Ojca świętego.

Poniżej zamieszczam tekst encykliki zamieszczony na stronach Stolicy Świętej:http://w2.vatican.va/content/francesco/pl/encyclicals/documents/papa-francesco_20150524_enciclica-laudato-si.html 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here