Konferencja dla Odnowy w Duchu Świętym.

0
34

Już jakiś czas temu mój sąsiad z dołu (współbrat kapłan), który wraz ze mną posługuje w mojej parafii a jest odpowiedzialny w parafii za wspólnotę tzw. Duchaczy poprosił mnie bym w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego wygłosił konferencję dla wspólnoty. Z radością odpowiedziałem na tę propozycję i postanowiłem się przygotować zaglądając do Pisma różnych pozycji książkowych, dokumentów Kościoła. Tematem konferencji stał się tytuł nadany Matce Pana – Oblubienica Ducha Świętego. Przygotowałem konferencję ( +/- 20min).

Na spotkanie zabrałem ze sobą także Ikonę Matki Bożej Pneumatoforę – Niosącą Ducha Świętego, która nie wprost, ale  ukazuje tajemnicę spotkania oblubieńczego.

Po zakończeniu katechezy – rozważania, nastąpiła chwila praktycznej prezentacji. Słoik jako naczynie, które jest zakręcone lub odkręcone. Ów słoik symbolizuje wnętrze Maryi, każdego człowieka. To wnętrze zostało wypełnione Łaską Bożą – Duchem Świętym.

Każdy z nas może swoje wnętrze otworzyć (odkręcić), wyczyścić (spowiedź) i  prosić o Bożą łaskę, która może wypełnić nasze wnętrze. Musimy pamiętać, że w czasie oczekiwania na Boga może uderzyć w nas zły, dlatego też przyzywając wstawiennictwa Maryi nasze wnętrze musi być otoczone tarczą – różańcem świętym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here