Przez ostatni rok – od 1 lipca 2023 do 30 czerwca 2024 na moim kanale YouTube SekretMnicha przygotowywałem i publikowałem codzienne krótkie filmiki z serii #CodzienniŚwieci. W filmikach prezentowałem świętych patronów danego dnia miesiąca, których – wg kalendarza liturgicznego – przewiduje Martyrologium Romanum.

Przez XX wieków Chrześcijaństwa na świętość zasłużyło wielu apostołów, męczenników, dziewic, pasterzy, biskupów, papieży, zakonników, zakonnic, królów i wiernych świeckich. Ich biografie pokazują nam różne – czasem kręte, a czasem proste – drogi do jednego celu – celu jakim jest Królestwo Niebieskie.

Być może komuś przydało się to moje codzienne czytanie o świętych, być może w historii któregoś z nich ktoś się odnalazł, a może poznając któregoś z nich, ktoś się zainspirował i postanowił tego konkretnego świętego naśladować? Kto wie? Ja wiem jedno, dzięki temu projektowi poznałem wielu wspaniałych Orędowników w niebie. Poznałem ich życie i drogę do doskonałości, pomimo częstych upadków i grzechów.

Warto poznawać świętych i uczyć się od nich drogi do świętości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here