Niedziela Biała – Niedziela Przewodnia – Niedziela Miłosierdzia Bożego – to druga niedziela po Wielkanocy, która kończy Oktawę Wielkanocną i rozpoczyna Okres Wielkanocny, który trwa aż do Zielonych Świątek – Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

W tym roku Niedziela Przewodnia była dla mnie – jak każda niedziela – czasem wytężonej pracy. Rano jak zwykle pojechałem do parafii sanktuarium Matki Bożej, gdzie celebrowałem Eucharystię i głosiłem kazanie – tym razem o ratunku, który ma człowiek w Bożym Miłosierdziu, a w samo południe wraz ze współpracownikiem pracowaliśmy przy transmisji z Mszy św. z biskupem. Po liturgii oczywiście był czas na napisanie tekstu i przygotowanie zdjęć do publikacji i rozesłanie ich do agencji prasowych.

Jak wszystkim wiadomo godz. 15:00 to szczególny czas, kiedy wspominamy Mękę Pańską. W tym wyjątkowym dniu postanowiłem iść do katedry, aby tam pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Jak się okazało – było nawet specjalne nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

Tak minęła Niedziela Miłosierdzia, która wprowadza nas w czas biegnący do Zielonych Świąt.