Nowa Skórzana maseczka na święta! 

0
170

Pandemia nie odpuszcza, jeszcze kilka chwil temu myślałem, ze tegoroczna Wielkanoc będzie już „normalna” – jakkolwiek to  brzmi, ale… niestety się przeliczyłem, nie będzie normalna. Nadal są obostrzenia, nadal jest reżim sanitarny, nadal trzeba chodzić w maseczkach i nadal trzeba uważać – i co najgorsze – nic nie wskazuje na to, by miałoby się coś zmienić.

Skoro jednak zbliżają się święta, to trzeba na te święta także przygotować sobie coś odświętnego, dlatego też pomyślałem o zakupie nowej…. maseczki. Można się uśmiechnąć – czytając taki tekst, ale jak się okazuje – maseczka stała się częścią naszej codziennej garderoby, która jest jej elementem nieodzownym i chyba pozostanie z nami na długo.

Maseczka ma chronić nas przed zarażeniem ze strony tych, którzy są obok nas, ale ma chronić innych przed nami, bo przecież nie wiadomo co każdy z nas w sobie nosi. Przez ten rok na ulicach, w sklepach czy w świątyniach mogłem zobaczyć różnego rodzaju maseczki – wykonane z różnego rodzaju materiału i przeróżnych kształtów. Dokładnie rok temu znajoma Pani Kuśnierz uszyła mi maseczki skórzane, które mam i noszę do dziś, ale… po roku użytkowania może warto coś odświeżyć? Zamówiłem więc nową maseczkę skórzaną, która – jak podaje opis na stronie, posiada atest wskazujący na to, że spełnia wszelkie normy maseczki ochronnej.

Jednego dnia zmówiłem, następnego maseczka była już u mnie. Poszedłem, odebrałem ją z paczkomatu i muszę powiedzieć, że jest idealna pod kilkoma względami. Po pierwsze bardzo dobrze i estetycznie wykonana. Po wtóre nie jest to jaki ekologiczno-skórzany podobny twór ale naturalna, pachnąca czarna skóra – zatem materiał naturalny i oddychający. Po trzecie maseczka posiada wkłady wymienne, które dają dodatkowe zabezpieczenie w maseczce. Po czwarte maseczka idealnie dopasowuje się do twarzy i doskonale prezentuje się.

Maseczka, jako część naszego codziennego ubrania może nie tylko chronić ale i dobrze wyglądać. Tu po raz kolejny napiszę, że Skóra jest nie tylko naturalnym materiałem, ale również praktycznym oraz bardzo eleganckim – pasującym na każdą okazję.