Skarb z parafii, Skarb Kościoła

0
27

Jakiś czas temu jeden z ministrantów w parafii gdzie posługuję powiedział, że wybiera się do zakonu. To wielka radość dla mnie… i choć wiem, że to nie moje „ duchowe dziecko” to odczuwam to, że Pan Bóg daje takie kwiatki – takie radości dla księdza, że ktoś z parafii gdzie się pracuje chce iść za Jezusem, odpowiada na wezwanie – Pójdź za mną!

W każdy pierwszy czwartek miesiąca już od 5 lat modlimy się o powołania, o to by Pan Jezus otwierał serca ludzi młodych by mieli odwagę iść za Nim! Trzeba prosić dalej, trzeba też dziękować za każdy skarb – bo powołanie z parafii to Skarb parafii nie przeliczalny na żadną walutę!

Gdy dowiedziałem się że chce iść do zakonu, zaproponowałem ,że z wielką radością zawiozę Go na rozmowę i złożenie dokumentów. Zgodził się! Tak więc w piątek 1 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca wybraliśmy się wraz z Mamą kandydata do Poznania – gdzie dokonało się.

Stało się – ale… teraz trzeba oddawać Kandydata do zakonu i kapłaństwa Jezusowi i Matce Bożej – Wychowawczyni Powołań Kapłańskich aby wytrwał na tej drodze, aby trzymał się Jezusa, aby Anioł Stróż chronił Go przed zakusami złego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here