Czwartek I tygodnia Adwentu

0
25

Jak dowiadujemy się z pism apokryficznych życie Matki Bożej było związane od najmłodszych lat ze świątynią. Jako dziecko została ofiarowana Bogu i wprowadzona do świątyni. Swoje życie od maleńkości związała z miejscem najświętszym. Codzienne życie upływało Jej na spełnianiu codziennych obowiązków i modlitwie (czasie ofiarowanym Stwórcy).

Nasze życie tak jak życie Maryi zostało oddane Bogu w Sakramencie Chrztu św. Staliśmy się dziećmi Bożymi i tym samym dziećmi Maryi. Nasza codzienność podobnie jak u Matki Pan powinno być wypełnione oddaniem Bogu w wypełnianiu codzienne swoich obowiązków i  modlitwą (spotkaniem ze Stwórcą). Maryja poświeciła się całkowicie Bogu i została za to obdarzona wyjątkową nagrodą – Świętym, Bożym Macierzyństwem. Za Twoje oddanie się Bogu na wzór Maryi Bóg także obdarzy Cię łaską i nagrodą, Której, jakiej się nie spodziewasz.

Przyjść może pokusa by z tym oddaniem Bogu poczekać bo teraz nie ma czasu, na to przyjdzie czas w starości. Uważaj jednak byś zdążył, bo może się okazać, że starość, że później nie przyjdzie.

Dziś prosząc Boga przez Ciebie Maryjo o dar ofiarowania się Bogu i poświęcania Mu czasu przez prace i modlitwę razem wołamy: Maranatha  – przyjdź Panie Jezu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here