Już po raz kolejny w ośrodku rekolekcyjnym mojej diecezji odbyło się spotkanie odpowiedzialnych za formację i przygotowanie świeckich mężczyzn do przyjęcia święceń diakonatu.

W tym roku spotkanie takie odbyło się w pierwszych dniach czerwca co oczywiście nie zostało nie zauważone przez media diecezjalne jak i ogólnopolskie. Wraz z moim operatorem pojechaliśmy do domu rekolekcyjnego, by przygotować relację z tego wydarzenia. Była okazja do rozmowy z prowadzącym spotkanie oraz z diakonami stałymi, którzy od dwu i pięciu lat pełnią urząd w Kościele.

Zebrany materiał nie tylko posłużył do informacji w mediach diecezjalnych, ale również został wysłany do ogólnopolskiego programu katolickiego Między Ziemią, a Niebem, gdzie powstał 3 min. felieton opowiadający o tym, czym jest diakonat stały, kto może zostać diakonem stałym oraz jak wygląda przygotowanie i formacja diakonów po święceniach.

To już kolejny materiał, który ukazał się na antenie ogólnopolskiego pasma TVP1 w programie redakcji katolickiej. Tutaj pozostałe felietony z programów z Między Ziemią a Niebem:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here