Triduum Szkaplerzne i mały odpust parafialny

0
51

16 lipca w kościele katolickim obchodzimy święto Najświętszej Maryji Panny z Góry Karmel pozpolicie jest to znane święto jako Matki Bożej Szkaplerznej. Obraz Matki Bożej znajduje się w bocznym ołtarzu naszej świątyni. Matka Boża jest także współpatronką naszej świątyni parafialnej. Chcąc lepiej przygotować się do tak zwanego małego odpustu parafialnego zorganizowałem specjalne przygotowanie duchowe do odpustu parafialnego, które nazwałem „Triduum Szkaplerznym”.

W codziennych modlitwach uczestniczyła grupa wiernych. Dla mnie samego to był czas zagłębienia się w duchowość Karmelu ale także w teksty mszalne i biblijne mówiące o Matce Bożej. Pierwszego dnia rozważaliśmy teksty biblijne mówiące o ofiarowaniu Jezusa w świątyni, dnia drugiego mówiliśmy o odnalezieniu Jezusa w świątyni natomiast dnia trzeciego wraz z Maryją i Jezusem udaliśmy się na wesele do Kany Galilejskiej.

Uroczystości odpustowe odbyły się w 16 lipca w święto Matki Bożej. Po uroczystej Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here