O swoich spotkaniach z kardynałem Jozefem Ratzingerem, a potem Ojcem Świętym Benedyktem XVI opowiada emerytowany biskup ordynariusz mojej diecezji w najnowszym programie katolickim, jaki przygotowałem wraz z operatorem dla redakcji programów katolickich w TVP3 regionalnej.

Ostatni czwartkowy poranek spędziłem siedząc w regionalnym ośrodku telewizji polskiej za stołem montażowym  przygotowując swój kolejny – 51 – reportaż telewizyjny.

Wyjątkowość tego programu polega na tym, że jest to zarejestrowana rozmowa z jedną osobą, którą rozdzielają – kilkakrotnie – ujęcia zdjęć zmarłego Papieża pod które podłożona została muzyka. Stąd adaptacja tego programu odbiega od typowej konwencji reportażowej jakie dotychczas przygotowywałem. Na koniec 25 min. programu został odczytany przez lektora blisko minutowy fragment duchowego testamentu Ojca Świętego Benedykta.

Wspomnieniowy program katolicki opowiadający o Ojcu Świętym Benedykcie XVI zostanie wyemitowany już w najbliższa niedzielę na antenie TVP3 regionalna w paśmie programów katolickich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here