Maj – czerwiec to czas Święceń Kapłańskich, a co za tym idzie – czas rocznic Święceń kapłańskich. I tak w pierwszych dniach czerwca przezywaliśmy 50. rocznicę święceń kapłańskich duchownych rocznika 1974. Wśród duchownych znalazł się jeden z księży biskupów pomocniczych mojej diecezji.

Choć kilka lat temu (wtedy przed rocznicą sakry biskupiej) przeprowadzałem wywiad o kapłaństwie – z dostojnym jubilatem – ale i tym razem – zbliżając się do rocznicy święceń postanowiłem porozmawiać z księdzem biskupem przed kamerą.

Rozmowa miała być krótka, by się nie rozwodzić, by nie przedłużać ale… wyszło ponad półgodziny… O czym rozmawialiśmy? Rozmawialiśmy o powołaniu, kapłańskiej i biskupiej drodze oraz o wcielaniu w życie kapłańskiego motta – Twoja wola Panie jest dla mnie pokojem, a także biskupiego zawołania – być wszystkim dla wszystkich.

Księdza Biskupa Jubilata znam od dawna. Udzielał mi błogosławieństwa lektorskiego po zakończonym kursie lektorskim, kiedy byłem w szkole podstawowej. Jako licealista byłem na Jego sakrze biskupiej w naszej katedrze, a w czasie formacji seminaryjnej Ksiądz Biskup nie tylko był moim wykładowcą, ale również towarzyszył mi i mojemu kursowi przy obłóczynach, lektoracie, akolitacie i kandydaturze.

Przygotowany wywiad – rozmowa – został wyemitowany w mediach diecezjalnych w przeddzień jubileuszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here