Święto mojego Świętego Patrona

0
71

Dziś (tj. 19 września) w Kościele Rzymskokatolickim we wspólnotach franciszkańskich obchodzimy święto św. Józefa z Kupertynu, kapłana, jest to jego dzień narodzin dla nieba. Już od czasu szkoły średniej św. Józef jest moim osobistym patronem. Przez ostatnie lata kapłaństwa zawsze 19 września celebruję Eucharystię z formularza o świętym Kościoła a dzień święta zawsze poprzedzam 9-dniową nowenną ku Jego czci.

Podobnie jak co roku tak i dziś podczas celebracji Eucharystii o godz.18:00 przyzywałem wstawiennictwa św. Józefa z Kupertynu, a na ołtarzu obok świeczników stały relikwie Świętego.  Chciałbym się także podzielić radością, że tę Eucharystię celebrowałem z moim Księdzem Proboszczem, który przystał na moją propozycja takiej modlitwy.

Akt ofiarowania się świętemu Józefowi z Kupertynu

 

Do Ciebie, święty Józefie z Kupertynu, przychodzę, by prosić Cię w intencji, która jest ukryta głęboko w moim sercu. Wiem, że swoim wstawiennictwem możesz wiele wyjednać u Miłosiernego Boga. Znam Twoje wstawiennictwo u Boga w sprawach codziennych dotyczących życia:  rodzinnego, zakonnego, kapłańskiego, a także spraw dotyczących nauki i egzaminów. Gdy ktoś strapiony przychodził do Ciebie i prosił o pomoc w swoich trudnościach, problemach, nigdy nie pozostawał bez pomocy, odpowiedzi na nurtujące pytania, a często i recepty na ból ciała i duszy.

Święty Cudotwórco, który ukochałeś Eucharystię, pomóż i mi co dzień na nowo zakochiwać się w Jezusie ukrytym pod osłoną Świętych Postaci. Ty, o Święty, uczyłeś, że bez przyjęcia Jezusa – Baranka, zarówno życie duchowe, jak i fizyczne, nie ma sensu. Człowiek zaś pozbawiony Eucharystii nie ma siły do życia w świecie.

Czcicielu Maryi, Matki Mądrości wyproś mi cnoty miłości i pokory, których wzorem jest Niepokalana. Niech idąc za Tobą i kochając Świętą Dziewicę – tak jak Ty ją kochałeś – nauczę się posłuszeństwa i zaufania woli Bożej.

Święty Józefie, naucz mnie, jak co dzień stawać się świętym, jak kochać Chrystusa i Jego Matkę. Naucz mnie całkowitego oddania się Bogu, tak jak Ty to uczyniłeś. Wiem, że idąc za Tobą i naśladując Ciebie, dojdę do świętości, którą ty już osiągnąłeś. Amen. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here