Wtorek II tygodnia Adwentu

0
33

Jak przedziwne i niezbadane są działania Boże! Jak trudne do przewidzenia Jego plany! Oto staniesz się matką, będziesz miała dziecko bez udziału mężczyzny, bez utraty dziewictwa swego. Taki komunikat został przekazany Pannie Maryi przez posłańca Bożego. Maryja zachowała cnotę czystości, zachowała cnotę dziewictwa przed w czasie i po poczęciu  Chrystusa. W ikonografii wschodniej cnota dziewictwa Maryi ukazana jest poprzez gwiazdy które znajdują się na szacie Najświętszej Maryi Panny, na jej ramionach i welonie na głowie.

W prefacji mszalnej o Najświętszej Maryi Pannie bramie niebios przeczytamy, Ona jest Matką Dziewicą, którą zapowiadała wschodnia brama świątyni; przez nią wszedł Zbawiciel, bo tylko dla Niego się otwarła i pozostała zamkniętą.

Maryja jest dla nas niedoścignionym wzorem czystości. To od Maryi uczyć się możemy jak w tej czystości wytrwać. To do Matki Dziewicy możemy zanosić nasze prośby prosząc Boga o łaskę, dar bycia czystym od złych myśli słów i czynów, którymi moglibyśmy obrazić Dobrego i Najczystszego Boga. W dzisiejszym” brudnym”, pełnym grzechu świecie prośmy Boga  przez Ciebie Maryjo o łaskę życia w czystości naszych myśli słów i czynów i razem wołamy : Maranatha  – przyjdź Panie Jezu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here