Poniedziałek II tygodnia Adwentu

0
14

Maryja, jak już wiemy, swoje życie od najmłodszych lat ofiarowała Bogu. Zapewne, jak możemy tylko mniemać, pytała samą siebie, pytała Boga czego On od Niej oczekuje, jaką drogą będzie szła przez życie? Co w swoim życiu będzie robić? Z tymi pytaniami nie dzieliła się z innymi ludźmi ale stawiała je sobie i Bogu. Jahwe przyszedł z pomocą i odpowiedzią do swojego dziecka. Dał czytelną odpowiedź, posyłając do Niewiasty z Nazaretu swego posłańca – Archanioła Gabriela. Bóg wskazał drogę mówiąc: staniesz się Matką Jezusa,  zostaniesz żoną Józefa, założysz rodzinę.

Wielu ludzi stojących przed wyborem drogi swego życia zadaje sobie podobnie jak Maryja pytania. Stawia je sobie oraz Bogu i prosi Go o pomoc, o łaskę rozeznania. Na wzór Maryi pytajmy Jahwe jakie są Jego drogi, jaki ma plan dla nas. Wraz z Maryją modlimy się słowami psalmu: Ukaż mi drogę, którą mam kroczyć…

Dziś prosząc Boga przez Ciebie Maryjo o łaskę wskazania i siły do kroczenia drogą wytyczoną dla mnie przez Boga razem wołamy : Maranatha  – przyjdź Panie Jezu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here