Sobota I tygodnia Adwentu

0
23

Jak nie zbadane są wyroki Boskie i plany Boże. Oto Bóg wybiera człowieka i czeka na jego odpowiedź. Nigdy w żaden sposób Go nie zniewala. Zawsze pozostawia człowiekowi wolność. Z powołaniem i wybraniem do Bożego planu zbawienia świata stało się w życiu Maryi. W poczęciu jej Bóg zachował ją od pierworodnego grzechu. Wiedział, że w przyszłości stanie się matką wszystkich matek na ziemi. Że będzie Matką wyjątkową, bo Rodzicielką Syna Bożego. Bóg przygotował Maryję, która stała się, jak mówi jedno ze starych wezwań litanii loretańskiej, naczyniem duchownym. Naczyniem w którym był przechowywany, w którym dorastał Syn Boży.

Każdy z nas nosi w sobie skazę grzechu pierworodnego. Skaza powoduje, ze popełniamy grzechy, że upadamy, że jesteśmy słabi w naszych postanowieniach poprawy. Zobaczmy, że Bóg nie pozostawił nas samym sobie, nie odwrócił się od nas mimo naszych grzechów i upadków. Dał nam sakrament pokuty byśmy się oczyszczali, by sumienie i serce było czyste i piękne dla Boga. Maryja jest dla nas wzorem czystości serca i piękna duszy ludzkiej. Uczmy się od niej stałego trwania w łasce uświęcającej. By zawsze w naszym sercu, by jak najczęściej gościł w nim Jezus Eucharystyczny. Byśmy stali się na wzór Maryi naczyniem duchownym w którym mieszka Jezus. 

Dziś prosząc Boga przez Ciebie Maryjo o dar życia w łasce uświęcającej, czystości serca i duszy naszej  razem wołamy: Maranatha  – przyjdź Panie Jezu!


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here