Środa I tygodnia Adwentu

0
21

Najświętsza Maryja Panna została obdarzona niespotykanym dotąd zaszczytem bycia Matką Syna Bożego. Otrzymała przy tym łaskę Bożą, którą przez całe swoje życie pielęgnowała w swoim sercu. Łaska ta działała w Maryi, a Ona z nią współpracowała poprzez czyste serce, poprzez codzienne wpatrywanie się w Stwórcę i zasłuchanie w Jego słowo. W swoim codziennym życiu, ukrytym przed światem, które wiodła w Nazarecie poprzez swoje codzienne posługiwanie i życie dążyła do doskonałości. Co jest jednak najważniejsze w postępowaniu Marii z Nazaretu to codzienna praca nad sobą, by jeszcze lepiej podobać się Bogu – swemu Stwórcy i Panu.

Dziś uczmy się od Marii z Nazaretu pracy nad sobą, nad swoim sumieniem, by co dzień być lepszym. Niech na wzór Maryi, każdy z nas codziennie dąży do doskonałości poprzez jak najlepsze wykonywanie swoich codziennych obowiązków z miłości do Boga i drugiego człowieka. Uczmy się także na wzór Niewiasty Adwentu pielęgnowania w swoim sercu łaski Bożej otrzymanej na Chrzcie świętym.

Dziś prosząc Boga przez Ciebie Maryjo o siłę do pracy nad sobą, nad swoim sumieniem razem wołamy: Maranatha  – przyjdź Panie Jezu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here