Pierwszy i ostatni program katolicki w listopadzie tego roku to – drugi w moim kapłańskim i dziennikarskim życiu reportaż o konsystorzu. Konsystorz podczas którego Ojciec Święty kreuje nowych kardynałów odbył się w Rzymie pod koniec września tego roku – pisałem o tym tutaj – Łodzią Piotrową do Wiecznego Miasta-Kard. Krajewski I Depozyt Wiary – reportaż I 2018

Konsystorz Kardynalski – czerwiec 2018

Wyżej napisałem, że to drugi w moim życiu program katolicki o konsystorzu, gdyż pierwszy zrobiłem w 2018 roku i dotyczył pierwszego kardynała pochodzącego z mojego miasta, a który posługuje na co dzień w Rzymie u boku Ojca Świętego.

Tym razem program powstał o aktualnie urzędującym arcybiskupie, a materiał do programu udało się zgromadzić podczas wrześniowej obecności w Wiecznym Mieście. Setki nagrałem z uczestnikami uroczystości na Placu św. Piotra w Watykanie, a w samej Bazylice Świętego Piotra udało mi się porozmawiać z dwoma kardynałami z mojego miasta.

Samo składnie materiału nie było zbyt skomplikowane, choć nowością w moich reportażach było nagranie, a następnie wgranie do materiału lektora – który był tłumaczeniem słów wypowiedzianych przez Ojca Świętego Franciszka w czasie konsystorza.

Tak przygotowany materiał czeka teraz na emisję na antenie telewizji regionalnej już w najbliższą niedzielą wieczorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here