Pomimo wakacji praca w telewizji wre. Choć dopiero pierwsze dni sierpnia, a pierwszy reportaż z cyklu programów katolickich w TVP3 regionalnej będzie emitowany pod koniec września lub w pierwszą niedzielę października, to w czwartek 4 sierpnia pojechałem do telewizji na montaż mojego reportażu. Dlaczego tak wcześnie i po co taki pośpiech? To wynik przezorności i doświadczenia znanego mi montażysty, z którym przygotowuję moje reportaże do samego początku mojej pracy w TVP, który wskazał, że warto mieć w zanadrzu przygotowany i zmontowany program, który potem będzie można bez problemu z tzw. marszu wyemitować nie martwiąc się terminem jego przygotowania.

Czas wakacji – to tzw. sezon ogórkowy, w którym owszem – dzieje się wiele- ale nie za wiele, stąd warto wykorzystać czas na przygotowanie dodatkowego reportażu.

Najnowszy program katolicki będzie opowiadał o wydarzeniu jakim było spotkanie młodych na jednej z miejskich aren, by słuchać Słowa Bożego, wziąć udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz włączyć się w modlitwę wstawienniczą.

O tym wydarzeniu pisałem tutaj już jakiś czas temu, wówczas zebrałem potrzebny materiał rejestrując wypowiedzi uczestników i organizatorów, a teraz po dość dłuższym czasie z zebranego materiału powstał program, który choć trwa zaledwie 25 min. to w przygotowaniu – w produkcji – zabrał więcej czasu.

Reportaż zostanie wyemitowany na antenie TVP3 regionalnej po rozpoczęciu nowego sezonu premier telewizyjnych w ramówce jesienno zimowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here