Tegorocznego Sylwestra rozpocząłem bardzo wcześnie rano, bo już o 6:30 zameldowałem się w regionalnym oddziale telewizji, gdyż to właśnie na ten dzień wyznaczono mi montaż kolejnego – bo 30 z kolei – programu katolickiego. Tym razem program będzie opowiadał o jubileuszu najstarszej w moim mieście – uczelni katolickiej – jaką jest seminarium duchowne.

Jakiś czas temu pisałem tutaj dniu zdjęciowym jaki z operatorem poświęciłem na zebranie materiału do 25 min. reportażu, który ukaże się w cyklu programów katolickich w paśmie regionalnym.

Montaż rozpocząłem o 6:30, a skończyłem około 11:15. Problemem był materiał, który niestety nie przeszedł przez transcodera, co uniemożliwiło – opóźniło – montaż.

Po różnych perturbacjach, wszystko się udało. Całość reportażu to dokładnie 24:51 min. na które składa się historia seminarium, wypowiedzi księży seniorów, rektora i wicerektora, profesorów i kleryków. Program pokazuje przeszłość i teraźniejszość oraz wyjaśnia czym jest seminarium dla Kościoła i co dzieje się w murach najstarszej uczelni mojego miasta.

Jubileuszowy – 30 reportaż – będzie miał swoją emisję w pierwszą niedzielę roku – 2 stycznia na antenie TVP3 regionalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here