Przygotowania do montażu programu o Arenie

0
60

Nie planowałem robić z tego wydarzenia programu katolickiego, ale po doświadczeniu tegorocznej Areny pomyślałem, że nie można tego tematu zostawić tak samemu sobie. Zatelefonowałem do dyrektora redakcji programów katolickich w TV i popytałem, poradziłem się i… zadecydowałem że jednak zrobię ten program.

Jako, że na Arenie w czasie jej trwania nagrałem nad 60 wypowiedzi młodych i innych uczestników spotkania, tym samym tzw. setki już były. Całość wydarzenia była transmitowana na żywo to i obrazek – tzw. przebitki też były, teraz trzeba było złożyć to w całość.

Przyznam, że jak już mam za sobą 21 montaży takiego przygotowania do programu jeszcze nie miałem. W sumie na linię montażową przygotowałem 64 setki – wypowiedzi osób mówiących, które by ułożyć – po przesłuchaniu w całość – musiałem pociąć na kawałki i fiszki, jak klocki posegregować tworząc pełny obraz.

Tak przygotowaną linię montażową wysłałem FTP-em do telewizji, gdzie za kilka dni będę montował program. Przyznam, że ten program – samo jego przygotowanie – był czasochłonny i wymagający. Kto wie, może się spodoba.