Trasa Warszawa Praga – Palmiry- Pułtusk- Warszawa Praga

0
21

Rekolekcje dla księży motocyklistów to nie tylko czas na wspólną modlitwę, słuchanie konferencji ale także czas na budowanie wspólnoty kapłańskiej i realizowanie i dzielenie się swoją pasją.

Jako, że dla wszystkich, pasją są motocykle, po oglądaniu i zachwytach swoimi metalowymi rumakami, przyszedł czas by wyruszyć w drogę. Po podziale na VI grup, wyruszyliśmy na wcześniej przygotowaną trasę.

Palmiry

To pierwsze miejsce do którego przyjechaliśmy z seminarium, gdzie odbywają się rekolekcje. To cmentarz, gdzie zostali pochowani obywatele Polscy – Polacy jak i Żydzi, którzy zostali przywiezieni tam z warszawskich więzień i rozstrzelani przez SS i policję niemiecką .

Nieco wyżej niż cmentarz znajduje się nowe, multimedialne muzeum, które opowiada o tym co w tych lasach Puszczy Kampinoskiej przed wielu laty się wydarzyło.

Pułtusk

Z Palmir pojechaliśmy, już rekreacyjnie do Pułtusku, gdzie znajduje się najdłuższy w Europie rynek, na którym do dziś odbywają się targi i gdzie można zrobić zakupy. Tam była chwila na wypoczynek., po czym wróciliśmy do Warszawy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here