Pielgrzymka do Leśniowa vol. 2.

0
63

Jak już wspominałem we wcześniejszych postach w parafii gdzie posługuję opiekuję się kręgiem wspólnoty Domowego Kościoła. Na jednym ze spotkań zaproponowałem byśmy wspólnie wybrali się w dniu 11 listopada na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego. Zaproponowałem byśmy ten dzień poświecili na skupienie, modlitwę, byśmy zrobili sobie taki dzień skupienia. Odpowiedź przyszła bardzo szybko i była to odpowiedź pozytywna. Nie ma problemu, jedziemy. Wybrałem miejsce wyjątkowe i szczególne. Pojechaliśmy do Sanktuarium, Maryi, Królowej rodzin do Leśniowa. To sanktuarium, którego kustoszami są oo. Paulini.  To już moja druga pielgrzymka z rodzinami do tego miejsca. Pierwsza odbyła się w 2010 roku także 11 listopada: http://sekretmnicha.bloog.pl/id,328183050,title,Pielgrzymka-do-Lesniowa,index.html .

Kiedy pojechaliśmy do sanktuarium nasze spotkanie z Matką Bożą rozpoczęliśmy od wspólnie odśpiewanych Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej podczas, której małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską oraz przed cudowną figurą Matki Bożej oddali jej swoje rodziny i domy. Po zakończeniu liturgii poszliśmy na spotkanie w kręgu do rozmównicy klasztornej. Nasze spotkanie w Leśniowie zakończyło pożegnanie z Maryją i wspólny obiad.

 

 

 

 

W drodze powrotnej swoistym bonusem stały się odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej w Gidlach, gdzie posługują oo. Dominikanie.

 

Tak zakończyliśmy nasz dzień Maryjny, dzień skupienia, dzień rodzinny. W parafii przywitał nas Ksiądz proboszcz, z którym małżeństwa dzieliły się doświadczeniami przeżytego dnia.

Za ten wspaniały dzień modlitwy, skupienia i doświadczenia opieki Maryi niech Pan Bóg będzie uwielbiony! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here