Kilka słów o halloween

0
11

W ostatnim dniu października podobnie jak w krajach zachodnich rozpoczyna się świętowanie święta duchów. Księża Biskupi w naszej ojczyźnie przestrzegają przed tym dziwnym, obcym dla naszej kultury sposobem świętowania – święta pogańskiego. Mają rację. Chrześcijaństwo celebruje świętość nie grzech miłość a nie nienawiść, dobro nie zło!

Śmierć zaś w chrześcijaństwie jest swoistym misterium- przejściem – paschą. Ją celebruje się w ciszy skupieniu na modlitwie a nie prze zabawę uciechy które w tle mają czaszki trumnę krew i ludzkie kości.

W jednej z komercyjnych telewizji w programie informacyjnym podano informację o tym, że Kościół sprzeciwia się obchodzeniu święta duchów – halloween. Oczywiście listy Księży Biskupów zostały wykpione nazwane zaściankowymi i nie dzisiejszymi. I…

Po komentarzu redaktora dla równowagi dla Biskupów i ich słów wypowiedział się dominikanin, który nie widzi, żadnego problemu w wstawianiu w dynię świecy, zabawy i przebierańców właśnie w tym dniu.

Coś jest nie tak! Coś nie trybi chyba. Zakonnicy po raz kolejny mają inne zdanie niż Księża Biskupi! Znów muszą coś innego, jak sądzą lepszego- a na pewno medialnego powiedzieć by zaistnieć w mediach, przestrzeni publicznej. Oj oj ci nasi zakonnicy, dominikanie. Szkoda gadać! Usiąść i płakać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here