MATURA

0
28

 DZIŚ ROZPOCZYNAJĄ SIĘ EGZAMINY MATURALNE. DLA WIELU MŁODYCH LUDZI JEST TO PIERWSZY TAK WIELKI EGZAMIN. NIE NA DARMO PRZECIEŻ NAZWANY EGZAMINEM DOJŻAŁOŚCI. DZIŚ WIELU PODJĘŁO TRUD PISANIA JĘZYKA POLSKIEGO.  KAŻDY ZAPEWNE BARDZO DŁUGO I SOLIDNIE PRZYGOTOWYWAŁ SIĘ DO TEGO JAKŻE WAŻNEGO EGZAMINU.

  GDY JEDNAK PRZYCHODZI STRES MYSLI NAGLE GDZIEŚ UCIEKAJĄ WÓWCZAS MOŻNA LICZYĆ NA POMOC DUCHA ŚWIETEGO, KTÓRY SWOJĄ MOCĄ POMOŻE W TRUDACH I STRESIE. MOŻNA TAKŻE POLECIĆ SIEBIE I SWÓJ EGZAMIN OPIECE ŚWIĘTYCH NP. ŚW. JÓZEFA Z KUPERTYU. JEST TO ŚWIĘTY PATRONUJĄCY STUDENTOM ORAZ TYM KTÓRZY ZDAJĄ EGZAMINY. NIŻEJ ZAMIESZCZAM MODLITWĘ DO TEGO ŚWIĘTEGO ORAZ JEGO OBRAZEK. NATOMIAST WSZYSTKIM ZDAJĄCYM MATURY ŻYCZĘ  PRZYSŁOWIOWEGO POŁMANIA DŁUGOPISÓW.

Modlitwa studenta

Święty Józefie z Kupertynu, Przyjacielu studentów i Orędowniku zdających egzaminy, przychodzę, by błagać o Twoją pomoc w moich studiach (moich egzaminach).
Ty wiesz, z Twego osobistego doświadczenia, jak wielki niepokój towarzyszy trudowi studiów (zaangażowaniu w egzaminy) i jak łatwo popaść w niebezpieczeństwo zagubienia intelektualnego lub zniechęcenia.
Ty, który byłeś wspierany cudownie przez Boga w studiach i w egzaminach, aby zostać dopuszczonym do święceń kapłańskich, wyproś u Pana światło dla mojego umysłu i siłę dla mojej woli.
Ty, który w tak konkretny sposób doświadczyłeś matczynej pomocy Maryi, Matki Mądrości, proś Ją za mnie, żebym mógł przezwyciężyć szczęśliwie wszystkie trudności w studiach (w najbliższych egzaminach).
Łączę moją ufność w Twoją opiekę z mocnym postanowieniem, by żyć jak człowiek naprawdę wierzący. Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here