W środę 12 czerwca br. zostałem wraz z moimi kolegami księżmi z roku święceń zaproszony do diecezjalnego Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego, gdzie posługuje jeden z naszych kursowych, by tam wspólnie świętować 15. rocznicę naszych Święceń.

Najpierw celebrowaliśmy wspólnie Eucharystię, której przewodniczył kolega u którego gościliśmy, a kazanie do nas wygłosił ksiądz kustosz diecezjalnego Sanktuarium Kolbiańskiego.

Po Eucharystii oczywiście była wspólna fotografia, kolejna do naszego kursowego albumu, który uzupełniamy co roku od Święceń Kapłańskich 6 czerwca 2009 roku.

Dalsze świętowanie odbyło się na plebanii, gdzie nasz wspólny kolega przygotował wraz z księdzem proboszczem – kustoszem – pyszną kolację w czasie której było wiele okazji do wspólnych rozmów, wspomnień i planów na przyszłość.

W takim składzie kapłańskim – koleżeńskim – spotykamy się raz w roku, na rocznicę święceń. Niestety nigdy nie jesteśmy w komplecie – zawsze brakuje któregoś z nas, ale wierzę, że kiedyś przyjdzie taki czas, że za wyjątkiem kolegi, który nie tylko się do nas nie przyznaje, ale i nie pełni urzędu kapłańskiego, przyjdzie taki moment, że się wszyscy razem spotkamy, by świętować razem.

Jest już tradycją, że na każde spotkanie rocznicowe przygotowuję zdjęcie kursowe z poprzedniego spotkania. Tak było i tym razem.

Każdy z kolegów otrzymał fotografię z ubiegłego roku, by uzupełnić nasze albumy fotograficzne z rocznic święceń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here