Na kilka dni przed święceniami – zarówno diakonatu jak i kapłaństwa – staram się przygotować krótką prezentację przyszłych duchownych, by ci, do których zostaną posłani mieli okazję dowiedzieć coś na ich temat. Tak samo było i w tym roku.

Na kilka dni przed święceniami kapłańskimi, gdy diakoni odbywali swoje rekolekcje przed święceniami wraz moim operatorem wybraliśmy się do domu rekolekcyjnego, by porozmawiać z przyszłymi duchownymi przed kamerą. Przyszli kapłani opowiedzieli krótko o tym, jak minął im ten rok diakonatu, mówili o tym czym jest dla nich Eucharystia, Sakrament Pokuty i Pojednania, opowiedzieli o swoich planach na kapłaństwo oraz o obawach, które wiążą się z tym, co nie znane, co jeszcze przed nimi jest zakryte, a co związane jest z przyszłością.

Przygotowane – krótkie rozmowy- zaprezentowaliśmy wraz ze zdjęciami w mediach diecezjalnych na dzień przed Święceniami Prezbiteratu. Zawsze dobrze wrócić do tych nagrań już po roku, dwu, czy po dziesięciu latach i popatrzeć, posłuchać, i zobaczyć jak to, co mówili wówczas diakoni, spełnia się w ich życiu kapłańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here