Zbliżająca się już co raz większymi krokami konferencja dla osób zaangażowanych w działalność domów samotnej matki w Polsce skłoniła mnie do pojechania i spotkania się organizatorami tej konferencji, aby chwilę porozmawiać i poprosić o komentarz na temat tego ważnego – bo pierwszego w historii wydarzenia.

Pojechałem więc z moim operatorem do domu samotnej matki i udało mi się porozmawiać – przeprowadzić 15 min wywiad na temat powstania, działalności i funkcjonowania Domu Samotnej Matki w moim mieście. O tym rozmawiałam  siostrą dyrektor oraz… z panią wicedyrektor porozmawiałem o pomyśle konferencji, o tym do kogo jest ona skierowana oraz o tematach podczas niej poruszanych.

Od ponad 30 lat w moim mieście działa Dom Samotnej Matki prze który przeszło tysiące kobiet z dziećmi oraz uratowano wiele istnień ludzkich. Jak dobrze, że są takie siostry, jak dobrze że są tacy ludzie, którzy chcą pomagać, którzy chcą służyć, którzy chcą spieszyć z pomocą mamom spodziewającym się narodzin dziecka, mamom z małymi dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here