Już od kilku lat w okresie wakacyjnym w moim mieście, a w zasadzie z mojego miasta, jest organizowana sztafetowa pielgrzymka biegowa na Jasną Górę. Jednym z pomysłodawców i uczestników tego biegu jest – były rany miasta, potem poseł, a dziś minister w obecnym rządzie.

W ciągu jednego dnia – w tym roku – grupa blisko 100 uczestników pokonała dystans 130 km, by w swoich nogach – biegnąc – zanieść do Maryi, Królowej Polski, zanieść intencje swoje, swoich najbliższych, ale również mieszkańców naszego miasta.

W tym roku po raz pierwszy pojechałem zrelacjonować to sobotnie wydarzenie, a zebrany materiał zamieścić potem w mediach diecezjalnych i ogólnopolskich.

Relacjonowanie wydarzenia było również okazją do spotkania ministra i do zrobienia pamiątkowej fotografii. Ja robiłem fotografię, ale i mnie przy tej okazji – inni fotografowie – moi znajomi – mnie zrobili pamiątkowe foto.

Swoją drogą, jakie to piękne ze ludzie w różnym wieku – od tych w wózku (kilku miesięczne maleństwo) po najstarszych, którzy codziennie trenują bieganie, wyrusza w drogę, by sztafetowo biec do Maryi w pielgrzymce niosąc swoje i innych intencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here