Jubileusz 100-lecia sióstr zakonnych

0
88

W Kościele jest wiele zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, których charyzmaty ukierunkowane są na konkretne działania i posługi. Wśród różnych zgromadzeń zakonnych jest i to, które swoją posługą obejmuje dzieci i młodzież. Siostry, którym patronuje św. Jan Bosko w miniony weekend świętowały swój jubileusz 100-lecia swojej posługi w Polsce.

Z tej okazji w moim mieście odbyły się główne uroczystości jubileuszowe, którym przewodniczył mój ksiądz arcybiskup.

Wraz z moim współpracownikiem postanowiliśmy, że oprócz Mszy świętej, której będzie przewodniczył mój ksiądz biskup pokażemy szerzej te obchody. Przeprowadziłem krótką rozmowę z jedną z Sióstr o tym wydarzeniu, o działalności i posłudze Sióstr na terenie Polski. Do tego dołączyliśmy piękne śpiewy i animacje muzyczno taneczne młodych, które przygotowały Siostry w oratoriach prowadzonych przez swoje zgromadzenie.

Z tego wydarzenia powstał – przynajmniej według mnie – bardzo ciekawy materiał, który znalazł się w lokalnych mediach diecezjalnych ale i mediach ogólnopolskich.

Przykład tego żeńskiego zgromadzenia, które ma również swoją gałąź męską pokazuje, że kiedy połączymy w wychowaniu młodego człowieka – naukę, wiarę i sport, to taki człowiek będzie uformowany zarówno fizycznie jak i duchowo. Dziękujemy Siostrom za ich 100-letnią posługę i zaangażowanie w dzieła Kościoła i życzymy wielu powołań i rozwoju na kolejne lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here