Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wraz z moim operatorem poszliśmy na nagrania – zgromadzić materiał – do kolejnego programu katolickiego, który będzie emitowany w telewizji regionalnej.

Zdjęcia do programu, którego tematem będzie jubileusz seminarium, rozpoczęliśmy wcześnie rano bo już o 6:20 od modlitw kleryków w kaplicy seminaryjnej, następnie śniadanie, a potem wykłady i obiad w refektarzu. Do nagrań obok wypowiedzi obecnych kleryków, ich wykładowców oraz wychowawców dołączyliśmy garść przebitek – nagrań związanych z codziennym życiem seminaryjnym. Wątki związane z historią zostaną podparte fotografiami pochodzącymi z kronik seminaryjnych. Zdjęcia – nagrania – zakończyliśmy około godz. 14:15. Tak – ponad pół dnie – zeszło nam na gromadzeniu materiał, z które potem powstanie 25 min. reportażu.

Teraz zebrany materiał należy złożyć w pewnej kolejności w całość w tzw. flak i wysłać do telewizji, gdzie zaraz po świętach będę montował materiał przygotowując go do emisji na antenie telewizji regionalnej.

Mam nadzieję, że przez ten program – zaistnieje w przestrzeni publicznej jubileusz najstarszej uczelni mojego miasta, dzięki której wielu młodych rozpoczęło swoją posługę kapłańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here