Pandemia zmienia, by nie powiedzieć krzyżuje plany i zamierzenia, które normalnie by się odbywały. Tak być powinno z rekolekcjami wielkopostnymi, które w wielu parafiach wcale się nie odbędą, co jest zrozumiałe- gdyż pandemia zamiast się uciszyć, znów się rozwija.

W związku z tym mój Biskup postanowił spotkać się z młodymi – tym razem w nieco innej odsłonie, bo za pomocą intrenetu głosząc do nich trzy nauki rekolekcyjne w formie wirtualnej. Jeśli przez Internet, to przez kamerę, a jeśli przez kamerę to z kamerzystą czyli… jest praca…

Korzystając z pogody i wysokiej jak na luty temperatury (17 st. C w słońcu) trzy nagrania po blisko 30 min. – hurtem- nagraliśmy przed domem w ogrodzie, który dopiero co budzi się do życia po zimie, która jeszcze trwa.

Trzy nauki- 1,5 godziny materiału – do tego montaż, który nie zajmuje dużo czasu, ale eksport nagrania, który – jak postanowiłem będzie wysokiej jakości HD- trwał już długo.

Tak przygotowane konferencje rekolekcyjne zostały zamieszczone w Internecie oraz przesłane do katechetów, by – na ile to możliwe – trafiły do jak największej rzeszy młodych odbiorców, do których są adresowane. Tak nawiasem zastanawiam się, skąd ten mój Biskup bierze tę całą wiedzę, ciągle nową i nową i nową – bo głosi, głosi i głosi… i cały czas na temat. Hmmmm….