Spotkanie KEP-u

0
49

Do tego dwu, nawet trzydniowego wydarzenia, które zgromadziło większą część episkopatu polski przygotowywaliśmy się jako diecezja już od dłuższego czasu. Moją działką była medialna obsługa tego wydarzenia, która polegała na współpracy z mediami zarówno katolickimi jak i świeckimi.

Chcąc zgromadzić jak najwięcej materiału, który będzie cennym skarbem w archiwum biura prasowego wymyśliłem, że warto przygotować ściankę, na której będę mógł nagrywać wypowiedzi duchownych przybyłych na konferencję. Ściankę przygotował grafik, a wydrukowaną wystarczyło tylko złożyć i ustawić w odpowiednim miejscu. Zanim jeszcze konferencja się rozpoczęła zamieściłem odpowiednie tweety i opisy wysłane do mediów.

Pierwszy dzień spotkania biskupów zawierał konferencję prasową na rozpoczęcie, w czasie której miałem swoje wystąpienie w czasie którego opowiedziałem o tym, jaki jest powód biskupiego zjazdu do mojego miasta.

W przerwie pomiędzy obradami miałem okazję porozmawiać przed kamerą z kilkoma – dokładnie z 6 hierarchami – na różne tematy dotyczącymi życia Kościoła katolickiego w Polsce i na świecie.

Momentem szczególnym było zdjęcie wszystkich obradujących na tle katedry, które zostało wykonane bez maseczek. Dokładnie na wykonanie zdjęcia zostały zdjęte maseczki przez duchownych, natomiast po wykonaniu fotografii znów zostały założone.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad odbyła się uroczysta celebra w której wzięli udział wszyscy obecni duchowni. Moim zadaniem było zarejestrowanie całego wydarzenia i utrwalenie go w fotografii oraz zamieszczenie w mediach społecznościowych.

W drugim i zarazem ostatnim dniu spotkania już o 7:00 rano duchowni celebrowali liturgię w jednej ze świątyń mojej diecezji, a następnie rozpoczęły się obrady. W przerwie podobnie jak w pierwszym dniu udało mi się przeprowadzić video rozmowy z trzema hierarchami, które następnie zostaną zamieszczone w mediach

Ostatnim akordem dwudniowego spotkania była konferencja prasowa po zakończeniu obrad KEP  na którą zostały zaproszone różne media.

Podsumowując – obsługa medialna dwudniowego spotkania blisko 100 księży biskupów była dla mnie nie lada wyzwaniem, któremu – jak usłyszałem z usta rzecznika KEP – sprostałem. To osobiście wielka radość dla mnie, że zarówno księża biskupi jak i  przedstawiciele mediów wyrazili swoje zadowolenie.