Na cmentarzu żydowskim w kolejną rocznicę

0
33

W ostatnich dniach sierpnia w moim mieście odbywają się uroczystości związane z kolejną rocznicą likwidacji Getta. Z tej okazji mają miejsce uroczystości religijne, które odbywają się na cmentarzu żydowskim oraz państwowe – na stacji kolejowej z której wywożono Żydów do obozów koncentracyjnych.

W tym roku z uwagi na pandemię obchody były nieco skromniejsze, ale nie przeszkodziło to zrobić dobrą – jak sądzę – dokumentację fotograficzno – video. Nagrałem wystąpienie i modlitwy zaproszonych gości, a następnie udałem się z aparatem na jednej z największych w Europie – cmentarzy żydowskich, aby przygotować fotoreportaż o miejscu pochówków tysięcy wyznawców Religii Mojżeszowej.

Zebrany materiał z uroczystości, jak i cmentarza żydowskiego trafił na stronę internetową, do mediów społecznościowych oraz agencji prasowych.

Przygotowując relację spotkałem także fotoreporterów oraz videooperatorów z radia telewizji i gazet. Jak miło spotkać znajomych – chwilę z nimi porozmawiać i życzyć sobie samego dobre. Jak dobrze czuć się przyjętym – mimo tego, że jestem księdzem i nie należę do ich teamów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here