Kilka lat temu – o czym pisałem tutaj na blogu –  – otwierano w moim mieście kolejną już galerię handlową o szumnej nazwie SKUCESJA. Miał być sukces a wyszła klapa. Myślę że to słowo oddaje najlepiej to, co przez te kolejne lata działo się z ową galerią.

Usytuowana w miejscu starych fabryk nieopodal osiedla studenckiego jako centrum handlowe po prostu się nie sprawdziła. Student należy generalnie do tych, aktorzy raczej szukają pracy, ewentualnie bawią się w czasie studiów niż kupują. Istotnie strefa jedzeniowa – jak można by ją nazwać była w SUKCESJI okupowana przez miejskich żaków. Niemniej po olbrzymiej części budynku zamiast klientów hulał wiatr. Wiele boksów – gdzie mogli mieć swój sklep najemcy – było po prostu pustych. Wiele sklepów niedługo po hucznym otwarciu zostało zlikwidowanych, a te które pozostały wraz z ogłoszeniem upadłości galerii spakowało swoje produkty i się wyniosło.

W ostatnim dniu funkcjonowania SUKCESJI wybrałem się, aby utrwalić na fotografii jak wygląda ten budynek tuż przed zamknięciem. Zapisać w pamięci to, co jeszcze dziś jest, a już za chwilę przestanie istnieć.

Wielu liczyło na sukces SUKCESJI, niestety nic z tego nie wyszło. Co będzie dalej z trzykondygnacyjnym budynkiem w sercu miasta? Tego nikt nie wie. Z pewnością, gdy tylko zostanie otwarty na nowo pójdę zobaczyć i utrwalić to otwarcie w obiektywie aparatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here