W szkole biblijnej, która w moimi mieście cieszy się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze strony wiernych Kościoła katolickiego, co umożliwia jej ekumeniczny charakter miał miejsce, kolejny – lutowy zjazd.

Ten zjazd był o tyle wyjątkowy, bo nie polegał na wykładach od rana do wieczora, ale miał wymiar praktyczny. Słuchacze szkoły odwiedzili cztery świątynie chrześcijańskie w moim mieście.

Dla mnie i mojego współpracownika ten zjazd był także wyjątkowy, gdyż towarzyszyliśmy wszystkim uczestnikom nagrywając całe wydarzenie oraz rejestrowaliśmy ich wypowiedzi. Zebrany materiał posłuży do przygotowania kolejnego programu katolickiego dla telewizji regionalnej.

Na dzisiejszym wydarzeniu obecna była także ekipa telewizyjna z TVP z Warszawy z redakcji programów ekumenicznych. Musze przyznać, że byłem bardzo zdziwiony ich obecnością. Przyjechało w sumie 5 osób – dziennikarka, operator, dźwiękowiec, oświetleniowiec i kierowca. Nas było tylko dwóch ale mieliśmy – czym możemy się pochwalić dwie kamery i… tu się pochwalę – większą mobilność i obrotność.

Odwiedziliśmy cztery świątynie, nagraliśmy przebitki i setki – zarówno z przedstawicielami wyznań duchownych i świeckich, a przez 5 godzin zebraliśmy materiał na 25 min. reportażu. Teraz trzeba przygotować tzw surówki – flaki i udać się na montaż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here