Tegoroczny dzień judaizmu upłynął – jak zwykle dla mnie – na medialnej pracy. Przygotowanie zapowiedzi wydarzeń, rozesłanie wiadomości do mediów,  fotograficzna rejestracja relacji z całego wydarzenia i rozesłanie wiadomości po wydarzeniu do mediów zewnętrznych jak i zamieszczenie tego na portalach diecezjalnych.

Tegoroczny dzień judaizmu był wyjątkowy pod kilkoma względami. Po pierwsze Pan Rabin wygłosił niezwykle ciekawy wykład na temat świąt żydowskich i kalendarza żydowskiego, na którym bazuje nasz chrześcijański kalendarz. Natomiast w drugą niezwykle wyjątkowym momentem było spotkanie w namiocie – ustawionym w miejscu nie istniejącej już synagogi. Tam z uwagi na szabat, bo tegoroczny dzień judaizmu przypadał w piątek odbyło się spotkanie opowiadające o świętowaniu szabatu. Chrześcijanie różnych wyznań mogli poznać, a nawet uczestniczyć w spotkaniu, które opowiadało, które było żydowskim świętowaniem Szabatu.

Przyznam, że tegoroczny dzień judaizmu odsłonił przede mną otwartość na spotkanie dwu światów –tak dalekich, a zarazem tak bliskich, tak różnych, a zarazem tak podobnych. Dla mnie osobiście to spotkanie zacieśniło jeszcze bardziej więzy z przedstawicielami Gminy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here