3 maja – święto narodowe- dzień w pracy

0
30

Choć 3 maja jest dniem wolnym od pracy – gdyż łączy w sobie dwie uroczystości – święto kościelne – N.M.P. Królowej Polski oraz święto narodowe – uchwalenia Konstytucji 3 Maja, to jednak dla księdza i dziennikarza – bo takim ośmielam się nazywać – jest to dzień wytężonej pracy.

Jak każdej niedzieli i uroczystości rano pojechałem do parafii sanktuarium na Msze święte o godz. 6:30 i 8:00. przewodniczyłem tym liturgiom, wygłosiłem kazania oraz oddałem cześć Królowej Polski w jej wizerunku, czczonym w naszym diecezjalnym sanktuarium.

Natomiast o 9:30 wziąłem udział uroczystościach miejskich, religijno – patriotycznych, które miały miejsce w katedrze i przed katedrą z udziałem mojego biskupa oraz władz miasta i województwa.

Jakże miło jest – posługując już od 4 lat jako dziennikarz i fotograf- spotkać innych fotografów, operatorów i dziennikarzy, którzy dla różnych mediów – głównie świeckich – relacjonują to wydarzenie. Spotkać ich, przywitać się, porozmawiać, a nawet zrobić wspólne selfie. Czuć się jednym z nich, nie być dla nikogo konkurencją ale przyjaznym gościem, który nie patrzy na nich jak na potencjalnych wrogów ale znajomych z branży dziennikarskiej. Takie odczucie towarzyszy mi spotykając przedstawicieli moich lokalnych, a nawet ogólnopolskich mediów. Za ich otwartość i dobre przyjęcie – jak zwykle – bardzo im dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here