Uliczne protesty przed sądem

0
9

W ostatnich dniach zrobiło się dość gwarno na Polskich ulicach, co wcale nie jest związane z trwającymi wakacjami, bo w czasie wakacji najczęściej ulice pustoszeją, ale z obecną sytuacją polityczną.Ponieważ działania polityczne dotyczą reformy sądów, to właśnie pod budynkami sądowymi odbywają się protesty.

Postanowiłem na własne oczy zobaczyć i sfotografować te zgromadzenia, o których różnie mówi się w telewizji. Zrobiłem dwie fotki, które wskazują, że istotnie zbiorowisko było, choć na milionowe miasto, to nie zbyt duże.

W czasie demonstracji – zgromadzenia ze świecami, padło wiele słów. Powiem, że byłem tylko chwilę, ale… ucho mi zwiędło. Padło tak wiele brzydkich określeń dotyczących sprawujących władzę w Polsce. Powiem, że my jako Polacy, chyba nie umiemy protestować kulturalnie. A szkoda. Przecież możemy się różnić. Mamy do tego prawo, bo jesteśmy wolni ale.. nie mamy prawa, nie wolno nam obrażać się nawzajem, przerzucać wyzwiskami,  czy to z prawicy na lewicę, czy z lewicy na prawicę. Trzeba nam szanować się nawzajem, uszanować poglądy drugiego, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy! To nie tylko wyraz szacunku i godności, to przykład kultury. A przecież my Polacy, uchodzimy za ludzi kulturalnych. Tak inne narody nas postrzegają. Tak samych siebie postrzegamy.

Protestować z kulturą. Rozmawiać z szacunkiem. Pięknie się różnić wiedząc i mając świadomość, że najwyższym dobrem jest Rzeczpospolita – nasza Ojczyzna, której wspólnie służymy, każdy na swój sposób.

Jako że jestem duchownym, moim zadaniem nie jest bycie po prawej czy lewej stronie politycznej, a nawet z poglądami centrowymi. Moim zadaniem jest modlić się, dlatego też, podczas Mszy św. modlę się za Polskę – Ojczyznę moją, aby w niej zapanowała jedność, zgoda i dobrobyt. Aby Duch św. obdarowywał rządzących naszym krajem, z każdej strony sceny politycznej, darem mądrości w dokonywaniu odpowiedzialnych decyzji względem nas Polaków oraz Bojaźni Bożej, by mieli świadomość, że za swoje działanie kiedyś staną przed trybunałem Boga i zdadzą relację ze swoich rządów. Módlmy się wspólnie za Polskę, aby była wzorem dla innych narodów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here