Coś się skończyło!

0
20

W liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zostałem poproszony o przyjście wraz z moimi współpracownikami na godz. 12:00 do kurii biskupiej.

Jak się później okazało, nie byliśmy tam sami, gdyż byli tam inni pracownicy kurii oraz zaproszeni goście oraz wszyscy księża biskupi.

Odmówiliśmy wszyscy modlitwę Anioł Pański, a następnie został odczytany dekret nuncjatury ap, o zmianie Biskupa. Mój Biskup odchodzi.

Skończyła się 4letnia przygoda, cóż wielka szkoda, ale tak to już jest- coś się zaczyna i coś się kończy. Pan dał, Pan zabrał- niech imię Pańskie będzie błogosławione – jak pisał Hiob!

Smutno, ale cóż, to niewątpliwe nagroda, na która mój Biskup zasłużył, szkoda tylko, że odchodzi od nas.

 

Po zakończeniu uroczystości miałem okazję podejść i złożyć gratulacje mojemu Biskupowi, oraz usłyszeć bardzo miłe słowa – księże dziękuję! To było bardzo miłe i wzruszające.

 

Na zakończenie przeprowadziłem pierwszy wywiad przed kamerą z nowym Biskupem innej diecezji ale jeszcze będącym w mojej. Wywiad ten był nagrywany „na ciepło” tu i teraz zaraz po nominacji.  Jego fragmenty ukazały się w tvp, tvn i w Polsacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here