O Święta Trójco

0
10

W mojej diecezji, w moim seminarium znajduje się jedno wyjątkowe miejsce, inne niż wszystkie. Tym miejscem jest kaplica Trójcy św.

Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że każdy kto wchodzi do niej na modlitwę ma niepowtarzalną szansę zostać zaproszony by wejść w rozmowę, dialog, który toczy się pomiędzy Osobami Trójcy.

Sprzyja temu pokaźnych rozmiarów ikona Trójcy św. Rublowa, która została napisana na ścianie ołtarzowej tej niezwykłej kaplicy. W jej centralnej części znajduje się wmontowane w ścianę tabernakulum z niewielką przesłoną, tak by każdy, kto pragnie spotkać się z żywym i prawdziwym Bogiem ukrytym w białym Chlebie, mógł to uczynić o każdej porze dnia i nocy.

Półmrok panujący w tym miejscu skłania do modlitwy, zadumy, refleksji i medytacji. W oknach znajdują się witraże przedstawiające w ikoniczny sposób sceny trzy sceny z Biblii i postać Najświętszej Maryi Panny.

To szczególne miejsce spotkania z Bogiem Trójjedynym, który był, który jest i który przychodzi, który czeka na człowieka, by się z nim spotkać, rozmawiać i towarzyszyć na drogach świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here