Czwarty dzień pielgrzymowania

0
5

 

Środa rozpoczęła się dla nas bardzo wcześnie rano, gdyż już o 4:00 wyjechaliśmy do oddalonego od naszego hotelu o ok. 160 km. Watykanu, by tam o godz. 8:00 uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w kaplicy św. Sebastiana, przy grobie św. Jana Pawła II.

Eucharystii przewodniczył abp Depo, gdyż nasza pielgrzymka dołączyła się do uroczystości związanych z 90-rocznicą powstania „Niedzieli”.

 

Po Eucharystii, bardzo szybko rozebrałem się z szat liturgicznych i postanowiłem wykonać kilka fotek, gdyż, bazylika była jeszcze pusta i wykorzystując ten fakt, szybko obcykałem wnętrze ale i siebie utrwaliłem też na jednej z fotografii.

 

Przeszedłem także przez Drzwi Święte, ostatnie – bo czwarte z czterech bazylik większych Rzymu. Nie było tłoku, bo wierni czekali już na placu na audiencję generalną, wierni byli jeszcze w kaplicy św. Sebastiana, więc postanowiłem, że szybko ofotgrafuję Drzwi i siebie w nich. Niestety ochrona- gwardia watykańska, stwierdziła, że nie wolno, „no foto”! Po pertraktacjach polsko-włosko-aniegielsko-migowych, udało się i z tzw. rąsi foto zostało zrobione.

Uradowany poszedłem wraz z pielgrzymami na wypełniony już w 2/3 plac św. Piotra, by tam oczekiwać na rozpoczęcie audiencji o godz. 10:00, kiedy to Ojciec święty będzie przejeżdżał pomiędzy sektorami. Papież Franciszek objechał sektory – tak uchwyciłem Go na fotografii, gdyż byłem daleko. Rozpoczęła się audiencja podczas której Ojciec św. mówił nt miłosierdzia i grzeszności każdego człowieka.

Po zakończeniu był czas na wspólną pielgrzymkową fotografię oraz czas na zakup pamiątek oraz jakiś obiad. Obiadem był przepyszna, włoska lazania – od firmy pielgrzymkowej.   Po zakupach udaliśmy się do autokaru by ruszyć 600 km. w okolice Padwy na kolejny nocleg.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here