Konferencja w rocznicę 1050

0
54

Jednym z wielu różnych rodzajów obchodów rocznicy chrztu Polski w mojej diecezji była konferencja naukowa, dotycząc dwóch rodzajów praw: prawa stanowionego (ludzkiego) i prawa odwiecznego (Bożego).

Na tę konferencję do miasta oddalonego o ok. 40 km., od tego w którym mieszkam, przybyli wykładowcy, którzy przedstawili swoje wykłady. Wśród nich znany i ceniony teolog dominikański o. Jacek Salij.

Jednym z gości konferencji był wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Zabierając głos podziękował za zaproszenie uznając tematykę konferencji za godną uwagi i zauważenia.

Jednym z gości poproszonych do prowadzenia konferencji był także Marszałek Senior Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, prof. Seweryński.

Konferencja odbywała się w przepięknie odrestaurowanym klasztorze po dominikańskim, w którym dziś znajduje się centrum kulturalno- konferencyjne prowadzone przez moją diecezję, a także przepiękny Kościół pozakonny – swoista perełka w tej części Polski, a już na pewno na trenie mojej diecezji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here