Wigilia Paschalna 2016

0
10

W tym roku Wigilię Paschalną, spędziłem w mojej katedrze, wraz moim Biskupem. Razem z innymi księżmi uczestniczyłem w liturgii, która trwała w sumie dokładnie 4 godziny. Rozpoczęła się o godz. 21:00 (istotnie po zachodzie słońca) a zakończyła się o godz. 1:00 w nocy.

Podczas liturgii 6 katechumenów otrzymało sakramenty Wtajemniczenia Chrześcijańskiego oraz 2 osoby otrzymały I komunię św. i sakrament bierzmowania. Przyznam, ze po raz pierwszy w życiu uczestniczyłem w chrzcie ludzi dorosłych. To niesamowite doświadczenie dla nich, ale także dla mnie. Oto i  dziś są ludzie, którzy chcą oddać swoje życie Jezusowi poprzez świadome i dobrowolne wejście do Kościoła Katolickiego.

Na zakończenie liturgii, odbyła się procesja rezurekcyjna – w środku nocy, obwieściliśmy światu – Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, Alleluja!

Po liturgii wraz z moimi współpracownikami poszliśmy do biura by przygotować materiał na stronę diecezjalną, do Kai-u i tvp. Z biura wyszedłem o 3:45 nad ranem – taka praca i posługa, dająca wiele radości i satysfakcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here