Pielgrzymka

0
19

Czas wakacyjny w naszej ojczyźnie to czas pielgrzymowania do sanktuariów Maryjnych rozsianych na terenach naszej ojczyzny. Najbardziej popularnym sanktuarium do którego pielgrzymują niezliczone rzesze pielgrzymów, jest Jasna Góra. To tam przybywają zorganizowani pielgrzymi oraz pojedynczy.

Pielgrzymuje się na 16 lipca, 15 sierpnia oraz na imieniny Matki Bożej na 26 sierpnia. Pielgrzymka z mojej diecezji pielgrzymuje na 26 sierpnia. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku wyruszyłem na szlak pielgrzymi. Tym razem po raz 15. Dokładnie po raz piętnasty, uczestniczyłem w pielgrzymim szlaku. Tym razem obok intencji związanych z rodziną były dwie: pierwsza dziękczynna za 4 lata posługi w dotychczasowej parafii i druga: błagalna w intencji nowej wspólnoty parafialnej, Księdza Proboszcza, Księdza Wikariusza i Wiernych do których idę służyć.

Pielgrzymowanie to czas wyjątkowy, szczególny i niepowtarzalny.  To tam człowiek zmaga się ze swoimi słabościami i trudnościami. To tam człowiek poznaje prawdę o sobie – Ja sam z siebie nic nie mogę z Jezusem i Jego Matką mogę wszystko! Innym doświadczeniem pielgrzymowania był fakt, że jako pielgrzymuję jako mariolog. Miejsce Mariologia jest przy Maryi, miejsce mariologa jest na pielgrzymce, miejsce mariologa jest na świętach Maryjnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here