Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego

0
312

W pierwszą sobotę miesiąca 6 października wraz z moimi parafianami wybraliśmy się z pielgrzymką do sanktuarium Maryjnego w Oborach. Obory to malutka wioska położona na trasie Włocławek – Rypin. Kustoszami sanktuarium są oo. Karmelici. W głównym ołtarzu znajduje się niewielka figurka Matki Bożej Bolesnej w wizerunku Piety.

W przygotowywaniu tej pielgrzymki widziałem palec Boży. Na miesiąc przed wyjazdem umieściłem informację w ogłoszeniach parafialnych i plakat na tablicy ogłoszeń. Nie wielu się zgłosiło chętnych ale… Pan Bóg ma swoje drogi i swój czas. Do 3 października zgłosiło się 49 osób, a tym samym pielgrzymka mogła się odbyć.

 

 


Pielgrzymka ta stała się swoistym Maryjnym dniem skupienia bo: pierwsza sobota – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi; październik – miesiąc różańca świętego; wigilia wspomnienia Matki Bożej Różańcowej; za tydzień rozpoczyna się Rok Wiary.


Wszyscy włączyliśmy się w odbywający się w każdą sobotę w Oborach – Wieczernik Matki Bożej Bolesnej. Program Wieczernika był zamieszczony na plakacie.


Maryi naszej Matce i Królowej dziękuję za tych ludzi, dzięki, którzy zechcieli wziąć udział w tym trudzie pielgrzymim i poświęcili czas na wspólną modlitwę i spotkanie z Matką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here